Mühendislik, Teknik Danışmanlık

Mühendislik, Teknik Danışmanlık

Mühendislik, Teknik Danışmanlık

Endüstriyel tesislerde proses aşamalarında gerekli olan özel parçaların ihtiyaca göre en iyi şekilde dizayn edilmesi, malzemesinin seçimi ve en uygun imalat yönteminin tespiti ya da proses aşamaları incelenerek en ideal şartlara ulaşma yöntemlerinin tespiti, gerekli iyileştirmelerin yapılması, enerji tasarrufunun maksimuma ulaştırılması, proseslerde iş ve işçi güvenliğinin en üst seviyeye çıkarmak gibi mühendislik hizmetlerini vermekteyiz.
İşletmelerdeki kapasiteye göre verimliliği arttırmak,kapasite artırımı ve yatırım belirlenmesi için gerekli danışmanlık hizmetini rapor halinde hazırlamaktadır.
İşletmelerdeki baca gazı ve toz emisyon değerlerinin sanayi ve çevre bakanlığı kanunlarına uygun değerlere getirilmesi yöntemleri, atık maddeler için arıtma ve geri dönüşüm sistemlerinin tasarımıyapılmaktadır.
İşletmelerde atık ısı ve enerjilerin geri kazanımını sağlanması için gerekli sistemlerin tespiti ve
projelendirilmesi en iyi şekilde yapılmaktadır.

DANIŞMANLIK

Ekar Mühendislik, sektörlere en uygun çözümün belirlenmesinde , bu çözümün uygulanmasında ve sistemin test edilip devreye alınması aşamalarında çıkabilecek problemlerin giderilmesi gibi konularda müşterilerine hizmetler vermekte ve en optimum çözüm elde edilmesinde müşterileri yönlendirmektedir.

  

MÜHENDİSLİK

Ekar Mühendislik ,müşteri ihtiyaçları doğrultusunda , öncelikle gerekli mühendislik 
hesaplarını yapıp ön projeyi oluşturmaktadır.

Daha sonra müşterilerinin özel isteklerini de dikkate alarak uygulama projesini 
müşterinin beğenisine sunmaktadır. Tüm bu işlemler bilgisayar destekli tasarım 
programlarının yardımıyla oluşturulmaktadır.